Izabela Zalewska-Kantek - urodziła się w Warszawie, gdzie mieszka nieprzerwanie do dziś. Jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana. Ukończyła Oddział Architektury Krajobrazu SGGW z tytułem magistra inżyniera architekta krajobrazu.
Projektuje ogrody prywatne i zieleń przy zabudowie wielorodzinnej.
Od 2009 roku wystawia swoje prace malarskie na jedwabiu i wykonane techniką batiku oraz prowadzi działalność dydaktyczną propagując te sztuki. Współpracuje z Magazynem Sztuk - Filią Ośrodka Kultury Ochoty, Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Wawerskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, prowadzi warsztaty i plenery w ramach Otwartej Pracowni "Viridarium".
Od 2014  prezes Fundacji "Viridarium"  prowadzącej działania społecznie użyteczne oraz edukację w zakresie architektury krajobrazu i sztuk pięknych, ekologii, przyrodoznawstwa, ogrodnictwa, ochrony przyrody i wzbogacania środowiska naturalnego, ochrony tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego oraz krajobrazu kulturowego. Zajmuje się hortiterapią i sylwoterapią. Założyła i prowadzi ogród dydaktyczny dla dzieci w Parku Kazimierzowskim.
Laureatka konkursu IDEA CAMP 2014 organizowanego przez European Cultural Foundation z siedzibą w Amsterdamie "Redefinicja i przekształcanie przestrzeni publicznej".
Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej.
WYSTAWY - zajrzyj tu
   

Back to Top